Doğada yaşayan hayvanların bir kısmını böcekler oluşturmaktadır. Milimetrik boyutlardan, bir farenin 2-3 katına kadar olan böcekler mevcuttur dünya üzerinde. Genellikle ormanlık, ağaçlık arazilerde rastlanan böceklerin bazı türleri insanların yaşam alanlarını da mesken tutmaktadırlar. Ekofarma olarak sizler bu konuda hizmet vermekteyiz. Böceklerden konu açıldığında genellikle insanlarda rahatsız edici hisler uyanmakta olsa da bazı böcekler vardır ki dünya üzerinde bitkilerin ve buna bağlı olarak insan ve hayvan türlerinin varlığını sürdürmesine sebep olurlar. Böcek ilaçlama hizmetlerimizde bu konularda deneyimli ekiplerle çalışmaktayız. Özellikle arılar çiçeklerin tozlaşmasını sağlar ve ayrıca da çok faydalı bir besin olan balı üretirler. Ancak çoğu böcek görüldüğünde bile insanda rahatsızlık oluşturmaktadır. Ekofarma olarak bu böceklerle ilgili bütün sorunları ortadan kaldırmaktayız. İnsanların yaşam alanlarına giren çoğu böcek vücutlarında çeşitli hastalıklar taşımakta ve bunları gezindikleri yerlere dolayısıyla insanlara ve diğer hayvanlara bulaştırabilmektedir.

Bu durum insanların zararlı böceklerle, haşerelerle mücadele etmesi zorunluluğu doğurmaktadır. Kimya ve ilaç sanayi böceklerin çeşitlerine göre ilaçlar üretmekte ilaçlama firmaları da bu ilaçlarla insanların hayatını kolaylaştırmaya yardımcı olmaktadırlar. Ekofarma olarak bölgemizde ev, iş yeri veya diğer yaşam alanlarının ilaçlamasını başarı ile gerçekleştirmektedir. Evlerde, kafeler de, lokantalarda sıklıkla rastlanan karafatma veya diğer adı ile hamam böceği, kalorifer böceği, karınca, kulağakaçan ve hayvanların yoğun olduğu yerlerde rastlanan kene, bit, pire, akrep, çıyan gibi pek çok haşere, böceğin yapısına uygun ilaçlarla ilaçlanarak temizlenmeye çalışılmaktadır. Ekofarma sizlere en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

 

Bu temizleme işleminde solüsyon olarak hazırlanan ilaçlar; gaz veya sıvı şeklinde mekânların içinde böcek üremesine uygun yerlere, boşluk, delik, çatı, kanalizasyon çukuru gibi yerlere uygulanmaktadır. Ataşehir ‘de Böcek İlaçlamakonusunda evler dışında restoran, kafe, okul, iş yeri gibi yiyecek içecek hazırlanan, sunulan tüm mekânlarda da faaliyetlerini sürdürmekteyiz. Okul gibi çocukların hijyenine azami dikkat gerektiren yerlerde, sağlık açısından sorunsuz işlemler yapmaktadır. Okullarda iş yerlerinde bulunan haşerenin çanta ve kıyafetlerle evlere taşınma ve evlerde çoğalma ihtimali mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.Karafatma, akrep, çıyan, tespih böceği, bit, pire ve benzeri dışında farelerden, yılanlardan da korunmak için ilaçlama gereklidir. Küresel ısınmanın etkisi ile zaman zaman şehirlerde yılanlara sık rastlanır olması, insanları tedirgin etmektedir.

Firmamız haşere adı altında bilinen tüm canlıları insan ve evcil hayvanlara zarar vermeden yok etmek üzere çalışmalar yapmaktadır. İnsanların, böceklerle kendi imkânları ile tam ve etkili bir şekilde mücadele etmesi imkânsız olduğundan; bir ilaçlama firması ile çalışmak gereklidir.