Doğada bir çok varlık yaşamaktadır. Bu varlıklardan ciddi bir kısmını ise böcekler oluşturmaktadır. Böcekler doğada görevlerini yerine getirmektedir ancak yaşam alanlarımızda görülmeleri görüntü olarak hoş olmadığı gibi sağlığımız içinde oldukça zararlıdır. Bir çok böcek çeşidi ile karşı karşıya kalabiliriz. Burada önemli olan böcekleri tespit ettiğimizde önlemlerimizi alarak bu böceklerden kurtulmaktır. Ekofarma olarak sizlere bu konuda profesyonel hizmet sunmaktayız. Böcek İlaçlama hizmetlerimizde yaşam alanlarınızda görülen bütün böcek türleri için ilaçlamalar yapılabilmektedir. Yapılacak ilaçlama işlemleri sonrasında da gerekli önlemler görüşülerek alınmaktadır.

Böcekler genel olarak geceleri dışarı çıkar ve yiyecek ararlar. Evimizde özellikle dışarıda bulunan veya kaba konulmadan muhafaza edilen yiyeceklere giderler. Nemli yerleri çok severler. Bu nedenle özellikle nemin yüksek olduğu iklime sahip yerlerde yaşayanlar temizlik konusunda daha özenli olmaları gerekir.

Ekofarma bu alanlarda görülen böceklerin tasfiyesi için özel kimyasallar kullanır. Ekofarma böcek ilaçlama olarak kullandığımız kimyasallar özel olarak üretilmektedir. Firmamız öncelikle tespit işlemlerini gerçekleştirdiği için böceklerin türüne göre ilaçlar belirlenmekte ve daha sonrasında uygulanmaktadır. Büyükçekmece Böcek İlaçlama Şirketi olarak kullandığımız bu yöntemler sayesinde yaşadığınız yer böceklerden arındırılmaktadır.

Yaptığımız ilaçlama işlemlerinde gerekli olan bütün önlemleri de almaktayız. Evinizin bu ilaçlamadan olumsuz etkilenmemesi için eğer zarar görecek özel eşyalarınız varsa öncelikle bu eşyalar koruma altına alınmaktadır. Daha sonrasında ilaçlama yapılarak böceklerden arındırma sağlanmaktadır. İlaçlama yaparkensadece iç mekan değil dış mekanı da kontrol etmekteyiz. Dış mekanda oluşabilecek böcek kolonilerini tespit ederek ortadan kaldırmaktayız. Bu sayede ileri zamanlarda böceklerin tekrardan görülme olasılığını da düşürmüş olmaktayız.