İnsanların keyifli zaman geçirdikleri kafeler, yoğun olarak kullanılan alanlardan birisidir. Buna bağlı olarak cafe temizliği, insanlara hijyenik bir ortam sağlamak ve hijyenik bir ortamda yiyecek/içecek hazırlamak için çok önemli şartlardan birisidir. Firma olarak verdiğimiz temizlik hizmetleri sayesinde, kafeler son derece hijyenik bir yapıya kavuşmakta ve bu da müşteriler üzerinde olumlu etki yapmaktadır.

Kafelerin yoğun şekilde kullanımı ve mutfak bölümünde yiyecek içecek hazırlanması, kısa sürede temizliğe ihtiyaç duymasına neden olmaktadır. Buna bağlı olarak kafelerin, diğer alanlara göre daha sık temizlenmesi gerekir. Kullanım yoğunluğuna bağlı olarak günlük olarak yapılan genel temizliğin haricinde detaylı olarak da ayda birkaç temizlenmesi, ortamın sağlıklı olması için adeta bir zorunluluktur.

Cafe Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Kafeleri genel olarak iki ayrı bölüme ayırmak mümkündür. İlk bölüm insanların oturduğu ve bir şeyler yiyip içtiği kısım, ikinci bölüm ise mutfak kısmıdır. Cafe temizliği yapılırken bu bölümlerde ayrı yöntemler ve malzemeler kullanılmalıdır.

İnsanlara açık olan bölümlerin temizliğinde masa ve sandalyelerin silinmesi, bunların detaylı temizliği yapıldıktan sonra yüzey temizleyiciler kullanılarak zeminin temizliği yapılır. Buradan tercih edilecek olan ürünlerin kötü kokmaması, kaliteli olması ve kalıntı bırakmaması son derece önemlidir. Bunun haricinde ise temizlik esnasında ortamın havalandırılması gerekir. Böylece ortamın havası değiştirildiği gibi temizlik ürünlerinden kaynaklanan kokuların tahliyesi de yapılmış olur.

Mutfak yani yiyeceklerin hazırlandığı bölümün temizliği ise daha detaylıdır. Çünkü bu bölüm daha fazla ayrıntı içerir ve kullanım amacı dikkate alındığında kirlenmesi daha kolaydır. Dökülen yemek malzemeleri ve diğer unsurlar, mutfakların kirlenmesini kolaylaştırıcı etki yapar. Cafe temizliği yapılırken bundan dolayı söz konusu bölüme ayrı bir önem verilmelidir. Burada kullanılacak olan temizlik ürünlerinin insan sağlığına zararlı olmaması ve güçlü olması, temizliğin kalitesini göstermesi açısından dikkat edilmesi gereken hususlardır.

Cafe Temizliği Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekeler

Kafelerin temizliğinin profesyonel ekipler tarafından periyodik olarak yapılması gerekir. Çünkü söz konusu temizlik, insan sağlığını direkt olarak etkilemektedir. Ayrıca söz konusu işletmenin imajı için de böyle bir husus dikkate alınmalıdır.