Ofis Temizliği

İş alanlarının başında gelen ofisler, gün içinde yoğun şekilde kullanılan alanlardır. Buna bağlı olarak da ofisler kısa sürede kirlenir ve temizliğe ihtiyaç duyar. Ofis temizliği, firmamız tarafından profesyonel olarak verilen hizmetlerden birisidir. Etkili bir şekilde ofislerin temizliğini yapıyor ve böylece insanların çok daha temiz bir ortamda çalışmalarını sağlıyoruz.

Ofislerin genel yapısı incelendiğinde insanların dışarıdan direkt bu alanlara girdiği görülecektir. Bu durum, temizliğin neden periyodik olarak yapılması gerektiğini gösteren önemli bir ayrıntıdır. Ofisler, periyodik olarak temizlendiğinde burayı ziyaret eden insanların üzerinde de olumlu bir etki bırakacaktır. Çünkü iş ya da farklı bir amaç için ofise gelen müşteriler, temiz bir ortam görmek isterler.

Ofis Temizliği Nasıl Yapılır?

Ofislerin temizlenmesine yukarıdan başlanması ve kademeli olarak aşağılara inilmesi gerekir. Bunun nedeni, yukarıdaki tozların daha sonradan alt bölümlere düşmesidir. Ofis temizliği ortamda bulunan dolap ve benzer eşyaların üst kısımlarının silinmesiyle başlar. Ayrıca isteğe bağlı olarak duvarların silinmesi de gerekir ki böylece ortamın havasının dahi değiştiği görülecektir.

Temizliği diğer aşamasında ise ofislerde bulunan masa, sandalye ve sehpa gibi eşyalar silinir. Bu işlemin olabildiğince detaylı yapılması ve eşyaların ayaklarının kesinlikle atlanmaması gerekir. Ofislerde bu türden eşyaların daha ağırlıkta olduğu herkes tarafından bilinmektedir ve insanlar sandalyelere oturduklarında masaların ve diğer eşyaların üzerindeki tozları görebilir. Bundan dolayı temizliğin olabildiğince detaylı yapılması ve hiçbir ayrıntının atlanmaması gerekir.

Temizliğin son aşamasında ise zeminin silinmesi gerekir. Zeminler, sürekli kullanıldığından nispeten kirli olacaktır ve buna bağlı olarak güçlü malzemelerle kullanılarak buraların silinmesi, durulanması ve kurutulması gerekmektedir.

Ofis Temizliği Ne Kadar Sürede Yapılmalıdır?

Firmamız tarafından verilen ofis temizliği hizmeti, ofisin aktif olmadığı zamanlarda yapılır. Yeterli personel ile birlikte istenilen sürede bitirilir ve böylece mesai zamanına kadar ofisler temizlenmiş olur. Bu durum ise ofislerin çalışmasını etkilemeyecektir.

Ofislerin temizliği esnasında ortamın havalandırılması ve kullanılan temizlik ürünlerinin kokusunun dışarı gönderilmesi çok önemlidir. Aksi durumda kokular ortamda kalacak ve insanları olumsuz bir şekilde etkileyecektir ki bu da çalışma performanslarının olumsuz olarak etkilenmesine neden olacaktır.