Okullarda öğrenim gören insanların sağlığı oldukça önemlidir. Bu bölgelerde görülebilecek böcek salgınları durumlarında ise acil olarak çözümler üretilmelidir. Özellikle yemek yapılan okullarda ve kantini bulunan okullarda bu durumlara daha da çok özen gösterilmelidir. Çünkü yemeklerimize bulaşabilecek böceklerden gelen bakteriler öğrencilerde sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Okul yönetimi olarak temizlik konularına ne kadar çok özen gösterseniz de çeşitli durumlarda böcekler okula gelebilmektedir. Bu durumlarda önemli olan doğru okul ilaçlama işlemlerinin yapılmasıdır. Böcek ilaçlama çalışmaları bu nedenle oldukça önemlidir. ayrıca okul ilaçlama yaparken böceklerin türüne göre ilaçlama çalışmaları bilinçli bir şekilde yapılmalıdır ki doğru sorunlar ortaya çıksın.

Okul ilaçlama çalışmaları yapılırken bir çok noktaya önem gösterilmelidir. Özellikle okulların açık olduğu zamanlarda böyle bir çalışma yapılacaksa kesinlikle işini bilen kişiler ile çalışılmalıdır. Aksi halde böcek ilaçlama yapılırken insanlara da zarar verilebilir. Bu nedenle okul ilaçlama çalışmaları öncesinde böcek türleri belirlenmeli, böceklerin yuvaları tespit edilmeli ve okulda bulunan bütün insanlar güven altına alıp daha sonra ilaçlama yapılmalıdır. Okul ilaçlama çalışmaları yapılırken bu özen gösterilirse kısa zamanda kimseye zarar gelmeden ilaçlama işlemleri yapılır ve çalışmalar başarılı olur. İlaçlama işlemleri sonrasında böceklerin neden okula geldiğini tespit etmekte oldukça önemli bir iştir. Çünkü ilaçlama sonrasında böceklerin tekrardan gelmemesi için bu nedenlerin ortadan kalkması gerekmektedir.

Ekofarma olarak sizlere bu konuda profesyonel hizmet sunmaktayız. Ekiplerimiz böceklerin gelme nedenlerini bularak ortadan kaldırmakta ve gerekli olan bütün bilgiyi sizlere vermektedir. Yapacağımız okul ilaçlama çalışmalarında kullandığımız ilaçlar insanların sağlığına zarar vermemektedir. Okullarda görülen kalorifer böcekleri, hamam böcekleri, fareler gibi zararlı yaratıkların temizlenmesi için bizleri arayabilirsiniz. Ekiplerimiz sizlere hızlı bir şekilde hizmet vererek sorunlarınızın tamamen ortadan kalkması için gerekli olan bütün işlemleri yapmaktadır. Firmamız okul ilaçlama ve diğer ilaçlama ihtiyaçlarında profesyonel olarak hizmet vermektedir. İlaçlama konusunda bütün deneyime ve yetkiye sahip firmamız sayesinde rahat bir nefes alabilirsiniz. Karşınıza çıkan böcek ve haşere sorunlarının tamamen ortadan kalkması için firmamız ile iletişime geçerek hizmet talebinde bulunabilirsiniz.