Su Basması Sonrası Temizlik

Aşırı yağışlar ya da farklı nedenlerden dolayı ev ve işyerlerini su basabiliyor. Bu durum karşında söz konusu mekanların hızlı bir şekilde temizlenmesi ve eski haline getirilmesi gerekir. Çünkü su ne kadar fazla ev ve işyerlerinin içinde kalırsa vereceği zarar da o kadar fazla olacaktır. Firmamız bunun bilincinde olarak hareket etmekte ve siz değerli müşterilerimizin isteklerini hızlı şekilde karşılamaktadır. Su basması sonrası temizlik hizmetlerimiz sayesinde evler daha fazla zarar görmekten kurtulduğu gibi tekrardan kullanılmaya da başlayabilir.

Su basmaları sadece yoğun yağışın olduğu zamanlarda değil, su borularının patlaması ya da kanalizasyon taşkınlarına bağlı olarak da gerçekleşebilir. Bundan dolayı yapılacak olan temizlik, sadece suyun dışarıya aktarılması olmayıp aynı zamanda ciddi bir dezenfekte işlemini de içermelidir.

Su Basması Sonrası Temizlik Nasıl Yapılmalıdır?

Yoğun yağış ya da farklı bir nedenden dolayı meydana gelen su taşkınları, evlerin tamamen su ile dolmasına neden olmaktadır. Böylece bütün eşyalar ıslanmakta ve ev neredeyse kullanılamaz hale gelmektedir. Su basması sonrası temizlik için öncelikle suyun tamamen dışarıya tahliye edilmesi gerekiyor. Daha sonra temizliğe başlanmalıdır.

Firmamızın teknik altyapısında bulunan malzemeler, su basmaları sonrasındaki temizlik işleminin etkili bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Suyun tahliyesi sonrasında ıslanan halıların dışarıya alınarak yıkamaya gönderilmesi gerekir. Evin temizliğinde ise güçlü temizlik malzemeleri kullanılır. Bu malzemelerin en önemli özelliği, zararlı bakterileri yok etmesidir. Çünkü su baskınıyla birlikte evin içine çok sayıda tehlikeli bakteri de girmiş olacaktır. Bu ürünler kullanıldıktan sonra mutlaka durulamanın iyi yapılması ve kalıntı bırakılmamasına dikkat edilmelidir.

Su basması sonrası temizlik yapılırken bütün detaylara dikkat edilmeli ve her ayrıntı temizlenmelidir. Kalorifer petekleri, duvarların dipleri, pervazlar ve benzer alanların tamamına temizlik işlemi uygulanmalı ve suyla gelen kirler arındırılmalıdır.

Su Basması Sonrası Temizlik Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Su baskınları sonrasındaki temizliğin olabildiğince hızlı bir şekilde yapılması ve evlerin sudan kurtarılması gerekir. Çünkü suyun varlığı, evdeki zemin ve duvarlar için tehdittir. Bundan dolayı da profesyonel hizmet alınmalıdır.